×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Tier 4 (Genel) Öğrenci Ailesi Vizesi

İngiltere'de ilköğretim başta olmak üzere lise, ön lisans, yüksek lisan, dil kursları, doktora yapmak isteyen öğrencilerin, eğitim amacı ile İngiltere'ye girişleri öncesinde İngiltere Tier 4 genel öğrenci ailesi vizesi başvurusu yapmaları zorunluluk bildirmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Tier 4 genel öğrenci ailesi vizesi başvurularında yaş gruplarını 2 ayrı kategoride değerlendirmeye almaktadır. Bunlar 16 yaş ve üzeri öğrenciler için ayrı İngiltere Tier 4 vizesi, 17 yaş aralığında ilköğretim ve lise eğitimini İngiltere’deki resmi kurumlarda alacak öğrenciler için de ayrı Tier 4 öğrenci vizesine başvuru yapılmasını zorunlu kılmıştır.

İngiltere Tier 4 öğrenci ailesi vizesi için bazı gerekli evraklar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi öğrencinin CAS belgesinin olmasıdır. CAS belgesi, İngiltere uzun dönem Tier 4 öğrenci vizesi başvurusunda, öğrencinin eğitim alacağı okuldan şartsız olarak kabul edildiğini gösteren mutlaka olması gereken bir belgedir. Ayrıca Tier 4 vizesi İngiltere’de 6 aydan uzun süre eğitim almak isteyen öğrenciler için de geçerli bir vize türü olarak karşınıza çıkmaktadır. Eğer kişi 6 aydan kısa bir sürede İngiltere'de eğitim alacaksa, İngiltere kısa süreli öğrenci vizesinde başvuru da bulunabilir. Tier 4 vizesi için İngilizce dil bilgisinde yeterlilik oldukça önemli bir koşuldur. Tier 4 vizesi kapsamında, İngilizce eğitim alacak öğrencilerin özellikle en az B1 seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. B1 seviyesinin aşağında İngilizce bilen bireyler, ne yazık ki Tier 4 öğrenci vizesi almaya hak kazanamazlar.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Ailesi Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’de Tier-4 öğrenci vizesi alacak olan kişilerin yanında ailesi de gidebilmektedir. İngiltere Tİer-4 öğrenci vizesi İngiltere’de eğitim görmek isteyen öğrencilere verilmektedir. Tier-4 öğrenci vizesi alacak olan kişilerin ailesi vizesi alabilmektedir. İngiltere Tier-4 öğrenci vizesi alan kişilerin vize başvurusu yapacak olan kişilerin aileleri “İngiltere Tİer-4 öğrenci ailesi vizesi nasıl alınır” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere Tier-4 vizesi alan öğrencilerin ailesi aile birleşimi için yani İngiltere’de bulunan aile üyesi ile beraber yaşamak için vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvurusu İngiltere’nin Türkiye’de bulunan temsilciliğine yapılabilmektedir.

Başvuru için gerekli evraklar hazırlanmalı ve İngiltere tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusu yapılacak olan temsilcilikten randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanarak yetkililere teslim edilmelidir.

İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını yaptıktan sonra ortalama olarak 21 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere Tİer-4 Öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişiler için vizenin nasıl alınacağı sorusu yukarıda cevaplandırılmıştır. Detaylı bilgi için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Ailesi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere’de Tier-4 öğrenci vizesi alacak olan kişilerin aileleri İngiltere’de birlikte yaşmak istemektedir. Bunun için İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alması gerekmektedir. İngiltere Tier-4 Öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişiler vizenin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alacak kişiler için “İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi kaç günde çıkar” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişilerin vize başvurusu çok detaylı incelenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun sonuçlanma süresi uzun sürmektedir. İngiltere Tİer-4 öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişilerin başvurularının sonuçlanması için belirli bir süre bulunmamaktadır. Ayrıca vize başvurularını inceleyen kurumlarda herhangi bir süre kısıtlamasına tabi değildir.

İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusunun sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Bu durumların başında başvuruları inceleyen temsilciliğin yoğunluğudur. Ayrıca başvuru sırasında ek belge talep edilmesi ve başvuru incelenmesi sırasında başvuru sahibinin yüz yüze görüşmeye çağrılması gibi durumlarda bu süre uzayabilmektedir.

Başvurular her ne kadar farklı sürede sonuçlanacak olsa da ortalama olarak 21 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Ailesi Vizesi Başvuru

İngiltere’de eğitim alacak olan kişilerin İngiltere Tier-4 öğrenci vizesi alması gerekmektedir. İngiltere Tier-4 öğrenci vizesi alacak olan kişilerin ailelerinin de İngiltere’de Tier-4 vizesi boyunca yaşama şansı bulunmaktadır. Bunun için İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvuru işlemi yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişiler için bilgi verilmiştir.

 • İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alabilmek için İngiltere Tier-4 öğrenci vizesi olan birisinin olması gerekmektedir.
 • İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişiler İngiltere temsilciliğine başvuru yapabilmektedir.
 • İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusunda bulunabilmek için İngiltere temsilciliğinden randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.
 • İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusu için randevu tarihinde biyometrik veri verilmeli ve vize ücreti ödenmelidir.  

İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi hakkında detaylı bilgi almak için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Ailesi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere’de eğitim vizesi alacak olan kişiler Tier-4 öğrenci vizesi almalıdır. İngiltere Tier-4 öğrenci vizesi alacak olan kişiler in aileleri de öğrenci ile beraber İngiltere’de yaşayabilmektedir. Bunun için İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alınması gerekmektedir. Başvuruda bulunabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Bunun için İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Bu yazıda Bunun için İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi için gerekli evraklar listesi verilmiştir.

 • Son 10 yıl içerisine çıkarılmış pasaport
 • İngiltere vize başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır.
 • İngiltere vize talep dilekçesi: Başvuru sahibi tarafından İngiltere temsilciliğine hitaben yazılmalıdır.
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibinin banka hesap dökümü
 • Seyahat süresi boyunca geçerli Seyahat Sağlık Sigortası
 • İngiltere Tier-4 vizesi alan kişi ile akrabalık bağlarını gösteren evraklar
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İngiltere ulaşım rezervasyonları
 • İngiltere konaklama rezervasyonları

İngiltere temsilciliği yukarıdaki evraklara ek olarak belge talep edebilir.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Ailesi Vizesi Ücreti

İngiltere’de eğitim almak isteyen kişiler İngiltere Tier-4 öğrenci vizesi almalıdır. Tier-4 öğrenci vizesi alan kişilerin yakınlarının İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alma hakkı bulunmaktadır. Bunun için İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvurusu yapan kişilerin vize ücreti ödemesi gerekmektedir. İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi başvuru ücretlerini belirleme yetkisi İngiltere Hükümeti’ne aittir. İngiltere Hükümeti her yıl düzenli olarak İngiltere vize ücretini belirlemektedir. Bu nedenle vize ücretleri farklılık göstermektedir. İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi ücreti hakkında güncel bilgi alabilmek için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi alacak olan kişilerin vize ücreti kişinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle birçok vize ücreti ortaya çıkmaktadır. En güncel ve detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluğu İngiltere Tier-4 öğrenci ailesi vizesi ücreti haricinde bir ücreti talep etmemektedir. Ancak ek hizmet alınmış ise ek hizmet bedeli ödenmelidir.

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp