×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi, Çorlu

İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Çorlu

İngiltere’ye seyahat eden herkes için vize gereklidir. İngiltere için vizeye ihtiyacı olanlar Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na başvurabilirler. Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmadan önce İngiltere'ye seyahatlerinin amacını belirtmeli ve uygun vize kategorisine başvurmalıdır.

İngiltere vizesine başvurmak için öncelikle Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu ile iletişime geçmeli ve randevu almalısınız. Daha sonra Başkonsolosluğun belirlediği gün ve saatte Başkonsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Bu en kritik gereksinimlerden biridir. Ayrıca vize başvurusu yapacak kişinin gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasını sağlaması gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu yaparken ayrıca vize ücreti ödemeniz gerekir. Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu, İngiltere vize başvurusu için sağlanan belgeleri almalıdır.

Konsolosluk ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenir ve değişkenlik gösterebilir. 50$ vize ücreti var. Kış mevsiminde seyahat etmek isteyenler ise 60 dolara kadar vize ücreti ödemek zorunda kalabilirler. 6 ila 12 yaş arası çocuklar 35 dolar vize ücreti öderken, 0 ila 6 yaş arası çocuklar vize ücreti ödemez.

Bir vize başvurusunu işleme koyma süresi talep edilen vize türüne göre değişir, ancak normalde bir ile otuz gün arasında sürer.

Türkiye'den vize başvurusunda bulunan kişilerin İngiltere'ye giriş yapabilmeleri için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Özel (yeşil) pasaportlara sahip kişiler, altı aylık süre içinde 90 günden fazla kalmamak kaydıyla İngiltere’ye vizesiz giriş yapabilirler. Genel (bordo) pasaport, ziyaret etmeden önce İngiltere vizesi almalıdır.

 İngiltere Çorlu Vize Randevusu

İngiltere’ye seyahat etmek için ziyaret etmek isteyen kişilerin öncelikle vize almaları gerekmektedir.

Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin randevu almaları gerekmektedir. İngiltere temsilciliğinin resmi web sitesini ziyaret ederek İngiltere vizesi için randevu alabilirsiniz. Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alan kişilerin gerekli ve ilgili tüm evrakları önceden hazırlamaları ve planlanan randevu saatinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na internet sitesinde vize randevusu ayarlayan ancak gelmeyen kişilerin vize başvuruları reddedilebilir. Randevunun alınmama nedenleri Çorlu'daki İngiliz Başkonsolosluğu'na bildirilir ve konsolosluğun kabul etmemesi durumunda internet üzerinden başka bir randevu alınması gerekir.

Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na vize başvurusu için vize randevusunu kaçırmak, İngiltere'ye seyahat etmek için başka bir randevu alan kişilerde gecikmelere neden olabilir. Bu durumda vize başvurusu için gerekli belgelerin geçerlilik süresi dolabilir. Sonuç olarak, gerekli evrakları yeniden hazırlamanız gerekebilir.

İngiltere Çorlu Vize Başvurusu

İngiltere'yi ziyaret etmeyi planlayan kişiler, İngiltere vizesine başvurmadan önce seyahat hedeflerine önceden karar vermelidir. Seyahatin amacına uygun bir vizeye başvurmak ve vize almak çok önemlidir. İngiltere'ye seyahat dışında bir nedenle gitmek istediğini belirten vize başvuruları reddedilmektedir. İngiltere’ye seyahat etmek isteyenler ve Çorlu civarında ikamet edenler Çorlu'daki İngiliz Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunabilirler.

Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapmak için randevu almanız ve belirlenen saatte gelmeniz gerekmektedir. Vize randevu tarihine kadar İngiltere vizesi için gerekli tüm evraklar hazırlanmalıdır. Belgeler hazırlanır ve Çorlu'daki İngiliz Başkonsolosluğu'na teslim edilir.

Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapan kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlar:

İngiltere’ye seyahat eden herkes, İngiltere'de geçerli olan seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır.

Çorlu'daki İngiltere Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunanlar, seyahatlerinin tüm masraflarını karşılayabileceklerine dair mali teyit sağlamalıdır.

İngiltere vize başvurusunda kullanılacak vize belgelerinin güncel tarihleri ​​olması gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Geçerli bir pasaport (6 ay geçerli ve iki boş sayfa)

Vize işlem ücretinin ödendiğini gösteren makbuz

İngiltere'ye gidiş-dönüş uçak biletleri ve otel rezervasyonları hakkında bilgiler.

İngiltere’de tüm seyahatinizi kapsayan seyahat sağlık sigortası

İki biyometrik fotoğraf

Sürücü belgenizin bir kopyası

 

Vize başvuru formu

İngiltere Vizenizi Çorludan Almanızın Kolay Yolu

Çorlu ve çevre illerden İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyenler zahmetsizce yapabilecekler.

İngiltere vize formalitelerinizi hızlı ve verimli bir şekilde tamamlamak için Çorlu vize danışmanınızı aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde İngiltere vizenizi alabilirsiniz.

İngiltere vize başvurunuzu sizin adınıza işleme koyarak, vizenizi zamanında almanızı sağlayacağız.

İngiltere vize işlemleri için İngiltere Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, gerekli belgeleri danışmanınıza e-posta ile iletebilirsiniz.

Çorlu'nun İngiltere vize işlemleri parmak izi veya mülakat içermediği için işleminiz sizin adınıza hemen tamamlanabilir.

İngiltere vize başvuru süreci bölgesel olarak ön yargılı olmadığı için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde İngiltere vizesine başvurabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp