×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu

İngiltere Bodrum Konsolosluğu

Vatandaşların vize işlemlerini yapabilmesi için Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bodrum Fahri Konsolosluğu biyometrik veri uygulaması ve parmak izi taraması yapmaktadır. Bu nedenle parmak izi ve fotoğraf çekimi yapılacağı için vize başvurusu yapan kişinin kuruma bizzat gelmesi zorunluluk bildirmektedir. İngiltere vizesi için Bodrum Fahri Konsolosluğu’nda başvuru tamamladıktan hemen sonra 21 iş günü içinde başvurunuz sonuç aşamasına alınmaktadır. Burada Bodrum Fahri Konsolosluğunun olumlu veya olumsuz kararı posta, kargo veya mail yoluyla tarafınıza bildirilmektedir. Bu aşamada vatandaşların dikkat etmeleri gereken en önemli kural, kişi vize başvuru işlemaleri için önceden Bodrum Fahri Konsolosluğu’nu arayarak özel randevu talebinde bulunmaları olmaktadır. Belirlenen gün ve saatte İngiltere vize randevusu için konsoloslukta olmak oldukça önemli şartlardan biridir. Ayrıca kişinin vize başvuru işlemlerinde evraklarını tam ve doğru bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Pasaportunu kaybeden, pasaportunun süresi dolan veya çalınan İngiliz vatandaşları acil durum seyahat belgesine Bodrum Fahri Konsolosluğu aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir. Ancak İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu acil durum seyahat belgeleri hususunda aynı gün hizmet vermemektedir. Bodrum Fahri Konsolosluğunda acil durum seyahat belgesi çıkartmak istiyorsanız bu işlem en az 4 gün sürmektedir. Seyahat belgesine acil ihtiyacı olan İngiliz vatandaşları, Marmaris Fahri Konsolosluğu veya İzmir Konsolosluğuna müracaatta bulunma hakkına sahiptir. Herhangi olumsuz bir durumda konsolosluğun sizinle iletişime geçmesi için mümkünse telefon numaranızı doğru ve eksiksiz yazınız.

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosu Kimdir?

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosu Türkiye de bulunan en yetkili İngiltere temsilciliğidir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosu hakkında araştırmalar yapan kişi İngiltere Bodrum Fahri Konsolosu kim olduğunu merak etmektedir. Bu yazı da “İngiltere Bodrum Konsolosu kim” sorusu cevabı verilmiştir. İngiltere'nin Bodrum Fahri Konsolos Neşe Çoşkunsu’dur. Bodrum İngiltere Konsolosluğu direkt olarak İngiltere vize başvurusu işlemi hususunda hizmet vermekte. Konsolosluk ile elçilik tarafından yetkilendirmişdir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu kim olduğuna ait detaylı bilgiler alma için İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğuyla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosu, İngiltere ile Türkiye arasına bulunan ikili ilişkiyi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Görev yaptığı Bodrum ve çevresinde İngiltere ile Türkiye arası yeni ticaret imkanları ortaya çıkarması ve yeni ticari iş birliği yapılması amaçlamaktadır. İngilterenin Türkiye’de bulunan vatandaşlarına hukuk, eğitim ve sağlık alanı da destek sağlamakta. İngiltere kültürü bölgelerinde tanıtılması amaçlamakta.

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Bodrum İngiltere Konsolosluğu direkt olarak İngiltere vizesi başvuru işlemi hususunda hizmet vermektedir. Konsolosluk ile elçilik tarafından yetkilendirilmişdr. Bodrum vize merkezinin çalışma saatleri Pazartesi günü 09:30-12:30 ve 14:00-15:30 saati, Çarşamba günü 09:30-12:30, Cuma günü 09:30-12:30 saatleri arasında belirlenmişdir. Bodrum İngiltere Konsolosluğu Salı ile Perşembe günü hizmet vermemekte. Vize başvurusunun da bulunmak isteyen vatandaşların, konsolosluk ve elçilik tarafında belirlenmiş web sitesi üzerinden, dijital ortamlarda vize başvuru formu doldurulmaları gerekmektedir. Yine aynı platform üzerine harç bedeli ödeyerek, randevu işlerini tamamlamış olması oldukça önemli bir hususdr. İngiltere vizesini almak isteyen kişiler, İngiltere  Bodrum Konsolosluğunda mutlaka randevu saat ile günü talep etmelidir. Kişinin ilgili gün ve saatte başvuru ofisine bizzat bulunması gerekli olmakta.  Fahri Konsolosluku vize randevu kaçıran kişiler başvuru için vakit kaybı yaşamış olur ve buna bağlı seyahat planı aksamış olur. 

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

İngiltere Bodrum çevresi ikamet eden ve İngiltere Konsolosluğunda işlem yapacak olan kişi, işlemini İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu yapabilmektedir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu işlem yapacak olan kişiler işleminin nasıl yapılacağı merak etmekte. Bu yazı da İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi hakkında bilgi verilmişdir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğuna İngiltere vatandaşı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğuna işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak İngiltere temsilciğinde randevu almalı. Randevu tarihlerinde bu evrak İngiltere Bodrum Konsoloslukuna teslim edilmelidir. İngiltere Bodrum Fahri Konsoloslukunda işlem yapacak olan İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenilemek, vergi işlemleri gibi işlemi yerine getirebilmekte. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğuna işlem yapacak olan kişiler başvuru için randevu almalı.

İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

İngiltere’ye seyahat etmeyi isteyen kişiler, işlemi için İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğa işlem yapabilmektedir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevu almalıdır. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu vizesi randevu alacak olan kişikleri işlemin nasıl yapılacağı merak etmektedir. Bu yazılarda İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu vizesi randevu hakkında bilgiler verilmiştir. İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğunu, vize randevu yapacak olan kişinin başvuru randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevuyu alan kişiler randevu tarihlerinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişiye bakılmamakta. Bu sebeple başvuru yapacak olan kişiler işlemini yerine getirebilmek için yeniden randevu alma zorunda olacakdır. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp