×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi, İzmir

İngiltere Vize Başvuru Merkezi , İzmir

Özellikle belirtilmesi gerekir ki; İngiltere vize merkezi İzmir Türkiye'de bulunan yabancılara veya Türk vatandaşlarına İngiltere vize işlemleri konusunda herhangi bir faaliyette bulunmamaktadır. Ancak Türkiye'de yaşayan İngiliz vatandaşlarının doğum, nüfus cüzdanı, noter, ölüm, pasaport, askerlik gibi işlemleri, İzmir vize merkezleri İngiltere konsolosluğu aracılığı yürütülmektedir. Başvuru merkezlerinde vize başvuru ofisleri yer almaktadır. Türkiye'den yapılmış olan İngiltere vizesi başvuruları için tüm yetkiler, konsolosluk tarafından kontrol altına alınmaktadır. İzmir İngiltere vize başvuru merkezi resmi tatiller hariç hafta içi her gün sabah 08.45 ve 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca İzmir'de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar, konsolosluk işlemleri için İzmir vize başvuru merkezine başvuruda bulunabilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kişi vize başvuru işlemleri için önceden vize başvuru merkezini arayarak özel randevu talebinde bulunmalıdır. Belirlenen gün ve saatte başvuru vize merkezinde olmak oldukça önemli bir koşuldur. Ayrıca kişinin vize başvuru işlemlerinde evraklarını tam ve doğru bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Eksik olan dosyalar söz konusu ise, vize başvuru işlemleri ne yazık ki geçerli sayılmamaktadır. Kişi vize işlemlerinin her aşamasında şahsen başvuruda bulunabilir. Başvuru işlemlerinde doğru ve eksiksiz bilgilerin verilmesi son derece önemli bir durumdur. Vize işlemlerinde herhangi bir sorun yaşandığı taktirde direkt olarak İzmir vize işlem merkezleri, kişilere belirtmiş oldukları güncel telefon numaralarından ulaşmaya çalışmaktadır. Bundan dolayı eksiksiz bir başvuru olması gerekmektedir. Aksi taktirde vize işlemleri tahminden daha uzun sürebilmektedir.

İngiltere Vizesi İşlemleri İzmir

İngiltere vizesi İzmir ve çevresinden birçok kişinin başvurduğu vizelerdendir. İngiltere’yi ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka vize almanız gerekiyor. Vize işlemleri sırasında vize türüne göre mutlaka belgeler almanız gerekiyor. Belgelerinizin içerisinde bulunan evrakların detaylı bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Hemen herkesin vize işlemleri sırasında titiz davranması gerekiyor. Aksi halde vize işlemlerinde ciddi sorunlar yaşanabilmektedir.

İngiltere’ye hangi amaç için gidecekseniz mutlaka buna göre bir vize almanız gerekiyor. Vize türü belirlendikten sonra vize randevusu almanız ve sonrasında da vize işlemlerinize başlamanız gerekiyor. Belgelerinizi hazırladıktan sonra İngiltere vizesi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak vize süresinde dikkat etmeniz gereken husus ilk olarak bu vizenin türüne uygun bir şekilde belge hazırlamak olmalıdır.

Sonrasında vize randevusunu en uygun olan bir zamanda almak gerekir. Randevu sırasında sizlere bir vize mülakatı yapılabilir. Mutlaka vize mülakatında gereken titizliği de göstermeniz büyük bir önem taşımaktadır.

İngiltere İzmir Vize Randevusu

İngiltere İzmir vize randevusu kişilerin işlemlerini tam olarak yaptırabilmeleri için online hizmetlerden yararlanılabilir. Aynı zamanda kurumlara başvurarak da vize randevusu alabilme imkanınız bulunuyor. İngiltere İzmir vize randevu işlemleri ile kısa süre içerisinde rahatlıkla vizenizi alabilme şansı olmaktadır. Vizenizi almak için ilk olarak randevu tarihini almanız gerekiyor.

Vize randevusu sırasında mülakat yapılabilir. Sizlere vize türü hakkında sorular sorulabilir. Tüm bu soruları şeffaf bir şekilde yanıtlamalısınız. Sonrasında Biyometrik parmak izi uygulamasından geçmeniz istenir. Son 5 yıl içerisinde parmak izi vermişseniz bu izi tekrar vermek zorunda değilsiniz. Ancak her 5 senede bir mutlaka yenilenmesi gereken bir işlemdir.

Pasaportunuz da yeterli güncelliğe sahipse ve evraklarınız tam ise vize işlemleriniz tamamlanır. Vizenizi alabilmeniz ise yaklaşık olarak 10 iş günüdür. Bu süreçte vize için ek belge istenirse bu belgeler sizlere yeni bir işlem sürecine mal olabilir.

İngiltere İzmir Vize Başvurusu

İngiltere İzmir vize başvurusu yapacak olan kişilerin belirli konularda muafiyetleri olduğunu bilmeleri gerekiyor. Bordo pasaportu olan kişiler mutlaka vize almak zorundadır. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaportu olan kişiler 90 günden çok olmayan seyahatleri konusunda vizeden muaf tutulmuşlardır. Vize işlemleri sırasında mutlaka belirli detaylara dikkat etmek gerekir. Bu süreçte en çok üzerinde durmanız gereken konu vize işlemlerinde profesyonel çalışan bir şirketle anlaşmak olmalıdır.

Danışmanlık hizmeti alarak İzmir vize başvuru işlemlerinizi daha kolay şekilde tamamlama imkanı elde edebilirsiniz. Beklentilere yanıt veren ve son derece yüksek standartlarda hizmet sunan danışmanlar vize randevusunu kolaylıkla alabilme imkanı sunar. Aynı zamanda belgeleriniz ile ilgili olarak yaşanan tüm sorunlarda da sizlere gereken tüm destekleri verirler. Vize başvurusu sırasında başvuru formunun ve dilekçesinin İngilizce olması da bu hizmet alma gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

İngiltere Vizenizi İzmir’den Almanızın Kolay Yolu

İngiltere vizenizi İzmir’den almanızın kolay yolu bu alanda profesyonel olarak destek veren bir danışmanlık firması ile çalışmaktır. Beklentilere yanıt veren ve son derece yüksek standartlarda sizlere hizmet sunan bir firma ile çalışarak vizenizi daha kolay alabilirsiniz. Bu süreçte sizlerden istenilen belgeler arasında şunlar yer alır:

 • Başvuru formu ve dilekçe
 • Davetiye ve seyahat sağlık sigortası
 • Kimlik belgenizin fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Yaşı küçüklerden istenilen aileden izin belgesi
 • Finansal belgeler ve mesleki belgeler
 • Öğrenci belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Pasaport
 • Banka ücretlerinin yatırıldığını gösteren dekont
 • İşveren ve çalışan olmanıza göre belgeler
 • Sponsor belgeleri

Gibi birçok farklı belge istenilmektedir. Özellikle eviniz ya da arabanız varsa bunların ruhsat ile tapularının örneklerini de mutlaka vize dosyanızda bulundurmanız gerekiyor. Bu süreçte vize randevusuna tam zamanında gitmeli ve belgelerinizi de kurumlara belirtilen saatlerde teslim etmelisiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp