×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Family Permit Vizesi

İngiltere Family Permit Vizesi Hakkında

İngiltere Family Permit vizesi, İngiltere'nin Avrupa vatandaşları için sunduğu bir vize türüdür. 1994 tarihinde Avrupa Serbest Ticaret Birliği ve Avrupa Birliği arasında yapılmış olan antlaşma ile kurulmuştur. Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeleri ve Avrupa Birliği ülkelerinin katılımı ile oluşmuştur. Her ne kadar İsviçre bu topluluğa dahil olmasa da İngiltere, İsviçre vatandaşlarının da bu vize türünü kullanmasına izin vermiştir.

İngiltere Family Permit Vizesi başvurusunda bulunabilmek için belirlenmiş olan bu ülkelerden herhangi birinin vatandaşı ya da vatandaşının en yakın ailesi olmak gerekmektedir. Ayrıca şunun da belirtilmesi gerekir ki; vatandaş EEA vatandaşı olarak kabul edilmelidir. Avrupa Ekonomik Topluluğu ülkelerinden birinin vatandaşı olan birey, aynı zamanda EEA vatandaşı olarak sayılır. EEA vatandaşı mutlaka İngiltere'de kalmalıdır. EEA Family Permit vize başvurusunda, kişinin en az 6 ay geçerlilik gösterecek pasaportunun olması zorunlu olmaktadır. Bunun dışında kişi EEA vatandaşıyla yakın derece kategorisinde yer almalıdır.

Evraklar eksik ve doğru bir şekilde teslim edilmezse başvurunuz tamamen geçersiz sayılır. Özellikle

 • İngiltere Oturum kartı
 • Çalışma durumunuzu gösteren evraklar
 • Maaş bordroları
 • İsim denklik belgesi
 • Şirket sahibi iseniz iş faturaları ve evrakları
 • Eğer çalışmıyorsanız finansal yeterlilik kanıtları gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvuru formu ve belgeler, mutlaka İngilizce olarak hazır halde teslim edilmelidir. Tüm bu vize işlemleri özellikle göçmen kanunları kapsamında değerlendirmeye alınmaktadır. Daimi olarak İngiltere’de kalmak isteyen bireyler, 6 aylık vize süreleri bittikten sonra mutlaka EEA2 Residence Card başvurusunu yapmalıdır.

İngiltere Family Permit Vizesi Nedir?

İngiltere Family Permit vizesi nedir sorusuna Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olan bir ülkedeki ülke vatandaşlarının eş ve birinci derece yakınlarının alabildiği uzun dönemli bir vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için birtakım evrakların detaylı olarak hazırlanması ve kurumlara teslim edilmesi gerekiyor. Bu ize türünde herhangi bir harç bedeli bulunmuyor.

Vizeye başvurmak için kişilerin mutlaka İngiltere Krallığı dışında olması gerekiyor. Aynı zamanda bu vizenin süresi 6 aydır. Ancak İngiltere’de bu süre dolduğunda yeniden uzatma şansı bulunmaktadır. Bu vizenin en önemli özelliği de kişilerin İngiltere’ye istedikleri süre kadar giriş çıkış yapabilme şansına sahip olmasıdır.

Vizeyi alabilmek için mutlaka detaylı olarak evrak hazırlanması gereklidir. Bu vize türü için birtakım evraklar gerekiyor. Belgelerin eksiksiz olması en önemli konular arasında bulunuyor. Aynı zamanda güncel evraklar teslim etmek de büyük bir öneme sahiptir.  

İngiltere Family Permit Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Family Permit vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt vermek gerekir ise bu vizeyi alabilmek için hazırlamanız gereken belgeler bulunuyor. Vize işlemleri sırasında mutlaka bu belgelerin eksiksiz olması büyük bir öneme sahiptir. Kişilerin bu vizeye başvurabilmesi için aynı zamanda İngiltere dışında bir ülkede bulunması da önemlidir. Vize için gereken evraklar ise şunlardır:

 • Pasaport
 • Başvuru formu
 • Aile üyeniz ile ilgili olan ilişkinizi gösteren belgeler
 • Aile üyelerinizin geçerli olan pasaportu
 • Kimlik belgeleri
 • Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olduğunuzu gösteren vatandaşlık kanıtı

Gibi belgelerin eksiksiz olarak hazırlanarak teslim edilmesi gereklidir. Vize işlemleri konusunda büyükelçilik, konsolosluklar hizmet vermektedir. Bu vize türü için herhangi bir harç bedeli yatırmıyorsunuz. Bu vizeye başvuru yapabilecek olan kişiler eşler ve birinci dereceden yakınlardır. Vize evraklarınızı hazırladıktan sonra kurumlara rahatlıkla teslim edebilir ve vizenizi kısa süre içerisinde alabilirisiniz.

İngiltere Family Permit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Family Permit vizesi kaç günde çıkar sorusu çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu vize türüne başvuru yaparken belli başlı işlemlere dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak dikkat etmeniz gereken nokta vize başvurusu yaparken hangi belgelerin istendiğini bilmektir. Vize işlemleri sırasında belgeleri teslim edebilmek için mutlaka vize randevusu almış olmanız gerekiyor. Vize işlemlerinizi tamamlayabilmek için randevu almanız büyük bir gerekliliktir.

İngiltere Family Permit vize sürecini etkileyen çok fazla detay bulunuyor. Bu detayların başında da ek belge talebi geliyor. Eğer sizlerden ek belge istenirse vize süreciniz uzayabilmektedir. Vize işlemleri sırasında belgelerin eksik olması ya da herhangi bir hata olması vize işlemlerinin uzamasına neden olan durumlardan biridir. Böyle durumlarda profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak sizlerin vize sürecinde daha kolay işlem yapmanıza yardımcı olacaktır. İngiltere Family Permit vize işlemleri son derece önemli işlemlerdir.

İngiltere Family Permit Vizesi Başvurusu

İngiltere Family Permit vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de uzun süre kalabilme imkanı bulabilirsiniz. Bu vize türü yalnızca Avrupa Ekonomik Alanı üyesi ülkelerinin vatandaşlarına belirli şartlar dahilinde verilen bir vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yaparak mutlaka belirli kriterleri yerine getirmeniz gerekir. Başvuru formunuzu bu vize türüne uygun bir şekilde doldurmak en çok dikkat etmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. Beklentilere yanıt veren bir vize danışmanlık desteği ile başvuru sürecini oldukça hızlı ve olumlu geçirmeniz mümkün olabilir.

Vize işlemlerinizi gerçekleştirirken en çok dikkat etmeniz gereken nokta belgelerinizin tam olarak randevu tarihinde teslim edilmesini sağlamaktır. Bu vize sizlere ilk etapta 6 aylık olarak veriliyor. Eğer vize süreciniz dolarsa yeniden vizeyi uzatma imkanı bulabiliyorsunuz. Vize kişilere sınırsız bir şekilde ülkeye giriş ve çıkış izni veriyor. Ancak vize işlemlerine seyahatin en az 1 ay öncesinden başlamalısınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp